FRANCK MULLER, REF. V41SATRELCUTOTT, VANGUARD LINE CUT, ULTRA LIGHT, TITANIUM
TO BE SOLD WITHOUT RESERVE
LOADING IMAGES
Click to full view Click to full view
Image Image
Grading System
Grade: AA
Very good
Case: 1
As new
Movement: 1*
As new
Overhaul recommended, at buyer's expense
Dial: 1-01
HANDS Original
Brand Franck Muller
Model Vanguard Line cut
Reference V41SATRELCUTOTT
Year Sold in 22 April 2022
Bracelet FM titanium bracelet with 5 microbead blasted guards with FM deployant clasp, approx. total length 180mm.
Caliber FM708
Length 50mm
Width 41mm